TRIO Tedavi Paketi

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Klaritromisin, Lansoprazol, Amoksisilin’dir. TRIO Tedavi Paketi: Klaritromisin 500 MG film tablet, Lansoprazol 30 MG Mikropellet Kapsül ve Amoksisilin 1000 MG Tablet  ihtiva eder. Bu üç ayrı ilaç; Helicobacter pylori enfeksiyonu tedavisinde ve mide – duodenal ülser hastalığı tedavisinde kullanılır. Klaritromisin 500 MG Film Tablet ve Amoksisilin 1000 MG Tablet, mide ülseri ve duodenal ( duodenal ülser : onikiparmak bağırsağında bakteriler nedeniyle enfeksiyon meydana gelmesi ile oluşan bir ülser türüdür.) ülserlerin  sebeplerinden biri olan Helicobacter pylori adı verilen bakteriyi öldürmeye yardımcı olan antibiyotik ilaçlardandır.  Lansoprazol 30 MG Mikropellet Kapsül : midede üretilen asit miktarını azaltan bir proton pompası inhibitörüdür.

TRIO Tedavi Paketi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. TRIO, Helicobacter pylori enfeksiyonu tedavisinde ve mide – duodenal ülser hastalığı tedavisinde kullanılır.
 3. Eğer Antepsin(sukralfat) kullanıyorsanız, bu ilaçla birlikte kullanmayınız. Antepsin, ilacın emilimini zorlaştırabilir. İlacınızı aldıktan sonra Antepsini almak için en az 30 dakika beklemelisiniz.
 4. Tedaviniz tamaMLanmadan da belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir. Ancak ilacınızı doktorunuzun size reçete ettiği süre boyunca kullanmaya devam ediniz.
 5. Eğer  geçmişte antibiyotiğe karşı alerjik reaksiyon, böbrek rahatsızlığı, karaciğer rahatsızlığı, siroz, diyabet (şeker hastalığı), ekleMLerinizde probleMLer, kanda potasyum seviyesinin düşük olması, myastenia gravis (çizgili kas zayıflığı) hastalığı,  kişisel veya aile geçmişinde uzun QT sendromu, epilepsi (sara)  duruMLarından herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir veya ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 6. İlacın kullanımından 2 saat öncesi ve sonrası herhangi bir antiasit, sukralfat, didanosin ya da vitamin veya mineral takviyeleri kullanmayınız.
 7. Tedaviniz sırasında ilacın durumunu iyileştirdiğinden emin olmanız için,  kan değerlerinizi tahlil ettirmelisiniz. Ayrıca karaciğer ve böbrek fonksiyonlarınızı da test ettirmelisiniz.
 8. TRIO, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı  enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 9. Tedaviniz tamaMLanmadan da belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir. Ancak ilacınızı doktorunuzun size reçete ettiği süre boyunca kullanmaya devam ediniz. Aksi halde ilaç enfeksiyonu tamamen temizlemeyebilir. Bu durum enfeksiyonun tekrarlamasına sebep olabilir.
 10. Tedaviniz sırasında ekleMLerinizin herhangi birinde ani gelişen ağrı, hassasiyet, hareket probleMLeri ve şişme olursa ilacın kullanımını durdurup acilen doktorunuzdan yardım isteyiniz.
 11. Eğer karaciğer veya fenilketonüri hastasıysanız bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 12. İlacınızı düzenli bir şekilde atlamadan kullanmalısınız. İlacınız tamamen bitmeden doktorunuza tekrar  reçete ettiriniz.
 13. Yaşlı hastalarda, ilacın yan etkilerine maruz kalma olasılığı daha fazladır.
 14. TRIO kullanımı sırasında herhangi bir canlı aşı yaptırmadan önce doktorunuza danışınız.
 15. Hamilelik döneminde iseniz veya hamile kalmayı planlıyorsanız  ya da  emziriyorsanız veya emzirmeyi planlıyorsanız;  kullanmayınız.

TRIO Tedavi Paketi’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte  alınız. Sabah ve akşam yemeklerden önce 12 saat ara ile alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, tat alma bozukluğu, ağız kuruluğu, solunum bozukluğu, kısa süren ishal veya kabızlık yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Klaritromisin, Lansoprazol, Amoksisilin
İlaç Marka İsmi: TRIO Tedavi Paketi

TRIO Tedavi Paketi Kullanma Talimati


Sayfa 1 / 9

Yakınlaşma 100%

‘7363

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>