STAFINE 500 MG I.V. infüzyon için toz içeren flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Sodyum Fusidat‘ tır. STAFINE 500 MG I.V. infüzyon için toz içeren flakon, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotiktir. Bakterileri öldürücü ve çoğalmalarını önleyici etkisi vardır. STAFINE, akciğer iltihabı-pnömoni tedavisinde, ateş ve titremeye sebep olan septisemi (kanda enfeksiyon oluşma durumu) tedavisinde,  beyin absesi, kalp zari iltihabı, kemik ve eklem iltihapları, deri ve yumuşak doku (sivilce, apse, çıban, dolama, kıl kökü iltihabı gibi) enfeksiyonları ve yara  enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

 

STAFINE 500 MG I.V. infüzyon için toz içeren flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. STAFINE, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotiktir. Bakterileri öldürücü ve çoğalmalarını önleyici etkisi vardır.
 3. Soğuk algınlığı veya grip gibi virüs enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 4. Karaciğer hastalığınız varsa ya da sarılık iseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz.
 5. STAFINE IV İnfüzyonu kan sulandırıcı ilaçlarla veya bağışıklık sistemine etki eden siklosporin adlı ilaçla, AIDS tedavisinde ve korunmasında kullanılan ilaçlarla ya da  Linkomisin, rifampisin gibi antibiyotikler ile birlikte kullanmayınız.
 6. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile ilacınızı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamıyla tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 7. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde çok gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır.

 

STAFINE 500 MG I.V. infüzyon için toz içeren flakon’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Damar yoluyla uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Baş dönmesi, serseMLik, bulantı, kusma, karın ağrısı, ishal yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Sodyum Fusidat
İlaç Marka İsmi: STAFINE 500 MG I.V. infüzyon için toz içeren flakon

STAFINE 500 MG I.V. infüzyon için toz içeren flakon Kullanma Talimatı


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>