Salofalk Rektal Köpük

Endikasyon bilgisi :

İlacın etken maddesi Mesalazin’dir. Salofalk Rektal Köpük, ülseratif kolit tedavisi ve  ülseratif kolitin belirtilerinin tekrarlanmasının önlenmesi için kullanılan bir ilaçtır.

Salofalk 1 g Rektal Köpük Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Eğer karaciğer hastalığınız veya böbrek hastalığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  3. İlacı kullanımınız  sırasında şiddetli karın ağrısı, kramp, ateş, kanlı ishal ve baş ağrısı görüldüğünde, ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.
  4. Hamilelikte B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan SALOFALK kullanmayınız.

 

Salofalk 1 g Rektal Köpük’ün Kullanım Şekli :

  1. SALOFALK rektal köpük de dahil olmak üzere hekiMLe görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. SALOFALK Rektal Köpük ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  2. Günde 1 defa 2 uygulama (akşam)

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
  2. Karında rahatsızlık hissi.

 

İlaç Etken Maddesi: Mesalazin
İlaç Marka İsmi: Salofalk 1 g Rektal Köpük
Sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, İshal İlaçları, Barsak Antienflamatuar ve Antienfektifleri, Barsak Antienflamatuarları, Aminosalisilik asit ve benzerleri, mesalazin olarak sınıflandırılmış şekilde, A07EC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz SALOFALK, ALİ RAİF İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

SALOFALK kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri aşağıdadır.(Endikeleri, SALOFALK ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi Salofalk 1 g Rektal Köpük hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

Salofalk Rektal Köpük kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>