REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Potasyum bikarbonat, Sodyum aljinat’tır. REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon, asit giderici (antiasit) bir ilaç olup, tahriş olmuş mide yüzeyini korur. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.); reflü özofajit(yemek borusu iltihaplanması) rahatsızlığında görülen ve gebelikte ya da yemeklerden sonra oluşan (reflü kaynaklı) hazımsızlık, mide yanması ve mide ekşimesi şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır.

REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Reflü (mide içeriğinin yemek borusundan ağıza gelmesi.); reflü özofajit(yemek borusu iltihaplanması) rahatsızlığında görülen ve gebelikte ya da yemeklerden sonra oluşan (reflü kaynaklı) hazımsızlık, mide yanması ve mide ekşimesi şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır.
 3. Eğer böbrek hastalığınız varsa veya konjestif kalp yetmezliğiniz varsa bundan dolayı da sıkı bir tuz rejimindeyseniz ya da plazma potasyum seviyelerini yükselten bir ilaç kullanıyorsanız; hiperkalsemi (kanda bulunan kalsiyum seviyesinin çok yüksek olması) rahatsızlığınız varsa ya da tekrarlayan böbrek kalsiyum taşı tedavisi görüyorsanız doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.
 4. Eğer idrar yapımında azalma veya idrar tutulumu; sebebi belli olmayan rektal kanama ve yakın zamanda yaşanmış mide kanaması gibi rahatsızlıklardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza danışınız.
 5. Bir hafta içerisinde belirtilerinizde bir iyileşme görülmez ise ya da daha da kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
 6. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuzun önerdiği dozda kullanılabilir.

REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Yoğun kıvaMLı bir ilaç olduğundan kullanmadan önce iyice çalkalayınız. İlacınızı,  ilacın yanında bulunan ölçüm kabıyla alınız. Yemeklerden sonra ve gece yatarken alabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen hiçbir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi:   Potasyum bikarbonat, Sodyum aljinat

İlaç Marka İsmi: REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon

REFCON ADVANCE Oral Süspansiyon İlaç Prospektüsü


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>