PSORAKS Fort Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Antralin, Salisilik Asit’tir. PSORAKS Fort Krem, ciltteki ve saçlı bölgedeki kronik sedef hastalığı (Psoriazis Hastalığı:derinin kronik, tekrarlayıcı bir hastalığıdır.) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Sedef hastası olan kişilerin ciltlerinde pürüzsüz ve düzgün bir görüntü sağlar.

PSORAKS Fort Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Bu ilaç, ciltteki ve saçlı bölgedeki kronik sedef hastalığı (Psoriazis Hastalığı:derinin kronik, tekrarlayıcı bir hastalığıdır.) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 3. Ciltte sadece psoriatik yaralara uygulanır. Yarasız yerlere sürmemeye dikkat ediniz.
 4. Tedavi süresi hastanın tedaviye verdiği cevaba göre ayarlanır.
 5. Bu ilacı kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra  iyileşme belirtileri görülmeye başlar. Tedavi, cilt tamamen temizleninceye yani parmakla ellendiğinde bir şey hissedilmeyinceye kadar devam etmelidir.
 6. Eğer ilaç, saçlı bölgeye uygulanacaksa, saçlar tarakla ayrılıp yara olan yerlere sürülür. Kulakların arkasında biriken krem silinmelidir.
 7. İlacın fazla dozda kullanımı elbise ve çarşaflara leke yapacağından aşırı dozda kullanılmamalıdır. Her uygulamadan sonra fazla kremi çıkarmak için banyo veya duş alınız.
 8. İlacı açık yaralara, gözlere, normal deriye ve genital bölgeye temas ettirmeyiniz.
 9. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde kullanılması önerilmemektedir.

PSORAKS Fort Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Ciltte ve saçlı bölgede sadece psoriatik yaraların üzerine sürülür ve hafifçe ovularak emilmesi sağlanır. Eğer ilaç, saçlı bölgeye uygulanacaksa, saçlar tarakla ayrılıp yara olan yerlere sürülür. Kulakların arkasında biriken fazlalık krem silinmelidir. Bu işlem günde 1 kez uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Cilt tahrişi , saç ve tırnaklarda renk bozukluğu gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Antralin, Salisilik Asit

İlaç Marka İsmi: PSORAKS Fort Krem

‘9184

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>