PRECOXIN % 10 Sprey

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Lidokain‘ dir. PRECOXIN % 10 Sprey, hücre zarındaki sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşma (lokal anestezi) sağlar. Erkek cinsel organına uygulanan PRECOXIN, erken boşalma tedavisinde kullanılır.

 

PRECOXIN % 10 Sprey Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. PRECOXIN kontrendikeleri: kalp ritim düzensizliği; genital bölgede bakteri, mantar, virüs hastalığı; aşırı hassasiyet; ağız veya göze temas.
  3. Etkileşim: simetidin, epilepsi ilaçları, antiaritmikler, Propranolol içeren ilaçlar

PRECOXIN % 10 Sprey‘ in kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. Günde birkaç defa bir yada iki sprey kullanılabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.
  2. Döküntü, kırmızılık ve tahriş (genital bölgede) PRECOXIN yan etkileridir.

 

İlaç Etken Maddesi: Lidokain
İlaç Marka İsmi: PRECOXIN % 10 Sprey
Ruhsatı :AYMED İLAÇ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.
Adres: Ehlibeyt Mah. 5.Cad. No:36/14-21 Aykon Plaza Balgat / Çankaya / ANKARA
Telefon : (312) 473 34 10-Faks : (312) 473 31 10
PRECOXIN sırasıyla, Dermatolojikler, Antiprüritikler, Topikal anestetikler ve lidokain olarak sınıflandırılmış şekilde, D04AB01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz PRECOXIN’ın üretimini Argis İlaç Sanayi yapar, ruhsatı da AYMED İLAÇ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ’ne aittir. PRECOXIN için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

PRECOXİN kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>