PICADIL Modifiye Salım Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi Trimetazidin dihidroklorür’dür. PICADIL Modifiye Salım Tablet, göğüs ağrısı (anjina pectoris) krizlerinin önlenmesi ve engellenmesinde; baş dönmesi (vertigo) ve kulak çınlaması, vızıltı ve ıslık sesi gibi çevre ile ilgili olmayan seslerin duyulması (tinnitus) gibi belirtilerin yardımcı tedavisinde kullanılmaktadır.

PICADIL Modifiye Salım Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Bu ilaç, göğüs ağrısı (anjina pectoris) krizlerinin önlenmesi ve engellenmesinde; baş dönmesi (vertigo) ve kulak çınlaması, vızıltı ve ıslık sesi gibi çevre ile ilgili olmayan seslerin duyulması (tinnitus) gibi belirtilerin yardımcı tedavisinde kullanılmaktadır.
 3. Bu ilaç başlamış olan anjina krizlerini iyileştirici bir tedavi değildir. Anjina krizlerinin oluşumunun engellenmesinde kullanılır.
 4. Bu ilacın özellikle yaşlı hastalarda kullanımı parkinson hastalığının belirtilerine sebep olabilir veya bu belirtileri daha da kötüleştirebilir.
 5. Bu ilacın kullanımı, kalp krizi (miyokart infarktüs) tedavisi için uygun değildir.
 6. Bu ilacın kullanımı kan basıncının düşmesine veya denge kaybına sebep olabilir. Bundan dolayı düşmeler ve yaralanmalara karşı dikkatli olunuz.
 7. Hamilelik döneminde ya da hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmayınız. Eğer ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal doktorunuza durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Doğmamış bebeğe zarar verebilir, bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

PICADIL Modifiye Salım Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Her tableti bir bardak dolusu su ile birlikte yemek esnasında alınız. Sabah ve akşam yemeğinde olmak üzere birer tablet, günde iki defa alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş dönmesi, karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, hazımsızlık, ishal  gibi yan etkilerde acil yardım için doktorunuza başvurmalısınız.

İlaç Etken Maddesi:  Trimetazidin dihidroklorür

İlaç Marka İsmi: PICADIL Modifiye Salım Tablet

‘8624

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>