PERFALGAN Flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol‘ dur. PERFALGAN Flakon, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Çocuklarda ve yetişkinlerde ağrı ve yüksek ateş duruMLarında, damar içine uygulamanın klinik olarak lüzuMLu olduğu acil duruMLarda ve diğer yollarla uygulama yapılamaması duruMLarında özellikle cerrahi müdahale sonrası, orta şiddette ağrı ve ateşin kısa süreli tedavisinde kullanılır. Hasta ağızdan ilaç alabilecek duruma gelir gelmez, ağızdan alınan uygun bir ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçla tedaviye devam edilmelidir.

PERFALGAN Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. PERFALGAN Flakon, özellikle cerrahi müdahale sonrası, orta şiddette ağrı ve ateşin kısa süreli tedavisinde  kullanılır.
  3. Eğer, ciddi karaciğer yetmezliğiniz ya da etkin karaciğer hastalığınız varsa veya glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliğiniz varsa; kullanmayınız.
  4. Bazı duruMLarda PERFALGAN Flakon kullanımı özel dikkat gerektirir. Eğer şiddetli böbrek yetmezliğiniz veya karaciğer yetmezliğiniz  varsa,  alkol bağıMLılığınız ya da günde 3 kadehten fazla alkol tüketiyorsanız veya kansızlık, iştahsızlık, yetersiz beslenme durumu veya vücudunuz susuz kalmışsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söyleyiniz. İlacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
  5. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde kesinlikle çok gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır.

PERFALGAN Flakon’un Kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler.
  2. Damar içine uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Hafif bulantı, halsizlik, döküntü ve kaşıntı yaygın görülen yan etkidir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol
İlaç Marka İsmi: PERFALGAN Flakon

PERFALGAN Flakon kullanma talimatı


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>