PEFLACINE Ampul

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Pefloksasin’dir. PEFLACINE Ampul, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Ağır solunum yolu enfeksiyonları (bronşit, zatürre gibi), kulak-burun-boğaz enfeksiyonları,  duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu santral sinir sistemi enfeksiyonları (menenjit),  karın içinde meydana gelen enfeksiyonlar (karın zarı iltihaplanması), ağır deri ve yumuşak doku  enfeksiyonları (kıl kökü iltihaplanması gibi), yanıklar, cilt enfeksiyonları,  septisemi, kemik ve eklem enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları, kadın üreme organları ile ilgili enfeksiyonları tedavi edici bir ilaçtır.

PEFLACINE Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu ağır derecedeki enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Bu ilacın kullanımı ishale sebep olabilir. İlacı kullanırken aşırı sulu ve kanlı ishaliniz varsa bu yeni bir enfeksiyon belirtisi olabilir. İshali durdurmak için başka bir ilaç kullanmayınız, derhal doktorunuza başvurup, acil yardım isteyiniz.
 4. Eğer, glukoz-6-fosfat dehidrogenaz eksikliğiniz varsa veya ciddi karaciğer yetmezliğiniz ya da etkin karaciğer hastalığınız varsa  bu ilacı kullanmayınız.
 5. Bu ilaç, Alüminyum ve magnezyum  içeren antasitler, antivitamin K ilaçları, teofilin, simetidin, ve aminofilinle birlikte alınmamalıdır. Böyle bir durumda antasidi  ilacınızı içtikten 2 saat  sonra alınız.
 6. Bu ilaç, soğuk algınlığı veya grip gibi virüslerin yol açtığı enfeksiyonları tedavi etmemektedir.
 7. İlacın kullanımının vücudunuza zararlı etkilerinin olup olmadığını anlamak için düzenli aralıklarda kan tahlilleri yaptırınız. Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarınızı da test ettiriniz.
 8. Eğer karaciğer hastalığı , böbrek hastalığı veya diyaliz tedavisi görüyor olmak, astım, egzama, alerjik cilt hastalıkları, bağırsak bozukluğu (kolit veya crohn hastalığı) probleMLeriniz var ise  bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 9. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız. Çünkü enfeksiyon vücudunuzdan tamamen temizlenmeden de belirtilerinizde iyileşmeler görülebilir. Enfeksiyonun tamamen temizlenmesi ilacınızı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız.
 10. Bu ilacı kullanırken güneş ışınlarına veya UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız.Bu ilacın kullanımı sizi güneş ışınlarına daha duyarlı hale getirebilir ve güneş yanıklarına sebep olabilir.
 11. İlacı 15 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız.
 12. Gebelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız. Hamilelik döneminde kullanımı anne karnındaki bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde, anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

PEFLACINE Ampul’ün kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bu ilaç, yavaş İV yolla sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa perfüzyon şeklinde uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. SerseMLik, döküntü, ateş, baş ağrısı, bulantı, kusma, kas ağrısı ve eklem ağrısı gibi yan etkilerde ilacın kullanımını durdurup tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Pefloksasin

İlaç Marka İsmi:  PEFLACINE Ampul

‘8471

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>