PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Parasetamol (250 MG), Klorfeniramin Maleat (2 MG) ve Psödoefedrin hidroklorür (30 MG)‘ dır. PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül, ağrı kesici, ateş düşürücü, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici, burun tıkanıklıklarını açıcı ve alerjik belirtileri azaltıcı bir ilaçtır. PAROL HOT, beyindeki ısı düzenleme merkezi üzerine etki ederek vücut ısısını düşürür, beyne giden ağrı sinyallerinin iletimini durdurmak suretiyle de ağrıyı  keser; vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin yol açtığı solunum yollarındaki  alerjik belirtileri iyileştirir ; aynı zamanda burundaki kan damarlarının genişlemesinden kaynaklanan burun tıkanıklıklarında; burundaki damarları daraltmak (büzmek) suretiyle burnu ve sinüsleri açar.  PAROL HOT Pediatrik, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, nezle, alerjik nezle, ani gelişen yada müzmin sinüzit (yüz sinüslerinin iltihabı) seyrinde görülen burun tıkanıklığı, hapşırık, öksürük, ateş, üşüme, adale ağrıları, baş ağrısı, boğaz ağrısı, vücut kırgınlığı, gözlerde yaşarma, kızarma, kaşınma ve ödem gibi şikayetlerin iyileştirilmesinde kullanılmaktadır.

 

PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. PAROL HOT Pediatrik, ağrı kesici, ateş düşürücü, üst solunum yollarında burun akıntısı, hapşırma, göz sulanması gibi alerjik belirtileri ve tıkanıklığı giderici etkilere sahiptir.
 3. •3-5 gün içerisinde ağrı veya ateşin azalmaması yada yeni rahatsızlık belirtilerinin ortaya çıkması halinde ilacın kullanımını kesip, bir doktora başvurunuz.
 4. •5  ardışık günden daha uzun süre kullanmayınız.Uzun süreli kullanımdan kaçınılmalıdır.
 5. Eğer karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı,astım ya da herhangi bir akciğer hastalığı,yüksek tansiyon, kalp hastalığı, tiroid bozukluğu, şeker hastalığı,  göz tansiyonu, alkol bağıMLılığınız vey prostat büyümesi sonucu idrar tutukluluğu varsa; kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 6. Tedaviniz süresince, parasetamol içeren başka bir ilaç kullanmamaya özen gösteriniz.
 7. Eğer son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait herhangi bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden kullanırsanız, hayati tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 8. •6 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol veya alkollü içeceklerle birlikte alındığında karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 10. Sakinleştirici etkisi vardır.  Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde  çok dikkatli olunuz.
 11. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül’ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler.
 2. Bir paket tozun tamamını bir bardak sıcak suyun içine boşaltınız, karıştırarak erimesini sağlayınız. İlacınız tamamen çözündükten sonra bekletmeden sıcakken içiniz.
 3. 6 yaşın üzerindeki çocuklarda günlük önerilen doz: günde 6 yada 8 saat ara ile 1 er poşet önerilir.
 4. Günde 4 dozdan fazla kullanılmamalıdır.
 5.  Yemeklerden önce veya yemeklerden sonra kullanabilirsiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, hazımsızlık, karın ağrısı, gaz, kabızlık, baş dönmesi, serseMLik ve uyku hali, uyuşukluk yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:   Parasetamol, Klorfeniramin maleat, Psödoefedrin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: PAROL HOT Pediatrik Poşet Granül

‘8384

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>