Navoban Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Tropisetron hidroklorür’dür. Navoban Kapsül, beyindeki mide bulantısı ve kusmayı uyaran sinyalleri engelleyen bir ilaçtır. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma duruMLarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılır.

Navoban Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kanser hastalarında, kemoterapi ve radyasyon terapisi sebebiyle oluşabilecek mide bulantısı ve kusma duruMLarının önlenmesi ve ameliyat sonrası oluşabilecek mide bulantısı ve kusmayı engellemek için kullanılır.
  3. Eğer karaciğer sirozu veya böbrek fonksiyon bozukluğunuz varsa ya da yüksek tansiyon veya son zamanlarda mide veya bağırsak ameliyatı geçirdiyseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatmalısınız. Eğer bu rahatsızlıklardan biri varsa ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
  4. Bu ilacın kullanımı bağırsak hareketlerini yavaşlatabilir. Eğer bağırsaklarınızda tıkanıklık varsa doktorunuz düzenli aralıklarla sizi kontrol etmek isteyebilir. Doktorunuzla olan randevularınızı ihmal etmeyiniz.
  5. Hamilelik döneminde ve emzirme döneMLerinde bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Navoban Kapsül’ün Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Karın ağrısı, baş ağrısı, kabızlık, ishal, yorgunluk ve halsizlik gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Tropisetron hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Navoban Kapsül

‘4248

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>