MULTIMIX Pediatrik Şurup

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Vitamin Kompleksi (Vitamin A 2500 IU, Vitamin B1 0,9 MG, Vitamin B2 1 MG, Vitamin B6 1,3 MG, Nikotinamid 11 MG, D-Pantenol 3,5 MG, D-Biotin 85 MCG, Vitamin C 45 MG, Vitamin D3 400 IU, Vitamin E 8,94  MG) ‘dir. MULTIMIX Pediatrik Şurup, beslenme bozukluklarına bağlı çocuklarda gözlenen büyüme ve gelişme gecikmesi duruMLarında, vitamin yetersizliği duruMLarında,  özel diyete bağlı vitamin yetersizliklerinde ve normal beslenmenin desteklenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca tiroid bezinin fazla çalışması, uzun süren hastalık veya enfeksiyon duruMLarında, yanıklar, ateş, kronik ateş, kronik hemodiyaliz, karaciğer-safra kanalı hastalıkları, bağırsak hastalıkları, pankreas yetmezliğine bağlı olarak besinlerin yetersiz emilimi, protein eksikliği, yağ emilimi bozukluğu, ağız-boğaz hasarları ve sarılıkta tedaviye yardımcı olarak verilmektedir. Kullanımı 2 ila 12 yaş arası çocuklar içindir.

MULTIMIX Pediatrik Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. MULTIMIX, vitamin gereksiniminde kullanılan bir ilaçtır.
  3. Hiperkalsemili hastalarda, A ve D hipervitaminözü olanlarda ve retinoid tedavisi gören hastalarda kullanılmamalıdır.
  4. MULTIMIX‘i kullandığınız sürece idrarınızın rengi koyu sarı olabilir. Bu gayet normal bir durumdur ve ilacı kullanmaya devam edebilirsiniz. B2  vitamini idrarı sarıya boyar.
  5. Kullanımı 2 ila 12 yaş arası çocuklar içindir.

MULTIMIX Pediatrik Şurup’un kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacı her kullanımdan önce çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için ölçekli kaşık  ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
  3. Hekim tarafından başka biçimde önerilmedikçe: 6 yaşından küçük çocuklara günde 1/2 ölçek, 6 yaşın üzerindeki çocuklara 1 ölçektir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi: Vitamin A , Vitamin B1, Vitamin B2, Vitamin B6, Nikotinamid, D-Pantenol, D-Biotin, Vitamin C, Vitamin D3, Vitamin E

İlaç Marka İsmi:  MULTIMIX Pediatrik Şurup

‘15318

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>