MORFIA 100 MG Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Morfin sülfat’tır. MORFIA 100 MG Tablet, orta ve şiddetli akut veya kronik ağrının giderilmesinde kullanılır.

MORFIA 100 MG Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Orta ve şiddetli akut veya kronik ağrının giderilmesinde kullanılır.
 3. Ameliyat öncesi ve sonrası ilk 24 saat içerisinde kullanılmamalıdır.
 4. Morfine ve morfin tuzlarına herhangi bir alerjiniz varsa veya bronşiyel astımınız, solunum depresyonu probleminiz, bağırsak tıkanması ya da kalp yetmezliğiniz varsa bu ilacın kullanımı sizin için uygun değildir.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ihtiyaç duyulabilir.
 6. İlacın kullanımını aniden bırakmayınız. Uyuşturucu bir ilaçtır. BağıMLılık yapıcı özelliği vardır. Uzun süreli kullanımdan sonra ilacın aniden kesilmesi sonucu yoksunluk sendromu (ilacın yokluğundan dolayı görülen kriz) yaratabilir. Doktorunuz dozunuzu kademeli olarak azaltarak sonlandıracaktır.
 7. 18 yaşın altıdaki çocuk ve gençlerde kullanılmamalıdır.
 8. 65 yaş üzeri hastalarda çok dikkatli kullanılmalıdır. Doktorun önerdiği dozdan daha yüksek doz alınmamalıdır.
 9. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

MORFIA 100 MG Tablet’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Yemek esnasında veya öğün aralarında alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uyku hali, baş dönmesi, serseMLik, ağız kuruluğu, karın ağrısı, mide bulantısı, kusma, terleme gibi yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Morfin sülfat

İlaç Marka İsmi:  MORFIA 100 MG Tablet

‘15093

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>