LOCOID Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Hidrokortizon 17- bütirat’tır. LOCOID Krem, bazı cilt hastalıklarında görülen kaşıntı, kızarıklık ve derinin pullanması gibi belirtileri azaltır. Deri bozukluğunun daha az neMLi olmasını sağlar. Kortikosteroidlere cevap veren ve nedeni mikroorganizmalar olmayan deri hastalıklarının yangılı, alerjik ve kaşıntılı duruMLarının tedavisinde kullanılır.

LOCOID Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2.  Bazı cilt hastalıklarında görülen kaşıntı, kızarıklık ve derinin pullanması gibi belirtileri azaltır.  Deri bozukluğunun daha az neMLi olmasını sağlar.
 3. Bu ilaç, bakteri, mantar veya virüs kökenli cilt enfeksiyonlarını tedavi etmemektedir.
 4. Tedaviniz sırasında bakteri, mantar veya virüs kökenli  bir cilt enfeksiyonu gelişirse ilacın kullanımına son verip, uygun ilaç tedavisi başlatılmalıdır.
 5. Deri kızarıklığının da bulunduğu akneniz varsa veya yaralarınız ya da balık derisi hastalığınız (iktiyoz) varsa, bu ilacı kullanmayınız.
 6. Gözlere veya göz kapaklarına uygulanmamalıdır.
 7. Yüz derisi, cinsel organların derisi ve deri kıvrıMLarında dikkatli kullanınız.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra belirtilerinizde iyileşme görülmez ya da daha kötüleşirse doktorunuzla görüşünüz.
 9. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 10. Doktor tavsiyesi olmadan çocuklarda kullanmayınız.
 11. Gebelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan  kullanmayınız.

LOCOID Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. İlacı, ince bir tabaka halinde derinin hastalıklı bölgesine yayıp parmakla hafifçe ovarak, emilimini sağlayınız.
 3. Günde 1 ila 3 kez uygulanabilir. Bozukluk düzeldiğinde günde 1 kez ya da haftada 2 ila 3 kez uygulama yeterlidir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Hidrokortizon 17- bütirat
İlaç Marka İsmi:  LOCOID Krem

LOCOID Krem Kullanma Talimatı


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>