LAMISIL ONCE Film Yapıcı Çözelti

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Terbinafin hidroklorür‘ dür. LAMISIL ONCE Film Yapıcı Çözelti, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. Ayak mantarı hastalığı (atlet ayağı) tedavisinde kullanılır.

 

LAMISIL ONCE Film Yapıcı Çözelti Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. LAMISIL, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır.
 3. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı gibi duruMLardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal doktorunuza başvurunuz.
 4. İlacı uyguladıktan sonra en az 24 saat  ayaklarınızı yıkamayınız ve su sıçratmayınız. 24 saat geçtikten sonra ayaklarınızı düzenli olarak yıkayınız ve kurularken ovalamayınız.
 5. Pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 6. Tedavi başladıktan sonra 2 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse derhal doktorunuza başvurmalısınız.
 7. Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 8. Gebelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

LAMISIL ONCE Film Yapıcı Çözelti’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. Her iki ayağınızı da yıkayınız ve kurulayınız. Tüpün yarısını bir ayağınıza, diğer yarısınıda öteki ayağınıza cildinizi kaplayacak şekilde ayaklarınızın her tarafına eşit olacak şekilde sürünüz. İlacı ovarak veya masaj yaparak uygulamayınız. Çorabınızı giymeden önce ilacın bir film tabakası halinde kuruması için 1-2 dakika bekleyiniz.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. İlacın kullanımına bağlı yaygın olarak görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Terbinafin hidroklorür
İlaç Marka İsmi:  LAMISIL ONCE Film Yapıcı Çözelti

LAMISIL ONCE Film Yapıcı Çözelti kullanma talimatı


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>