Kolsin Draje

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Kolşisin’dir. Kolsin Draje, vücudun ürik asit kristallerine verdiği tepki şeklini değiştirerek  Gut  (daMLa hastalığı) ataklarını önlemek için kullanılan bir ilaçtır. Vücutta fazla ürik asit bulunması gut belirtilerine (ağrı, şişlik gibi) yol açar. Bu ilaç gut (daMLa hastalığı) hastalığını kökten tedavi etmemekte ya da  başlamış olan gut ataklarını durdurmamaktadır.
Kısa süre içinde gelişen veya kronik gut hastalığı (daMLa hastalığı) ve Ailevi Akdeniz Hummasının (tekrarlayan ateş, karın ağrısı, göğüs ağrısı, eklem ağrısı nöbetleriyle belirgin kalıtımsal bir hastalık) önlenmesi ve tedavisinde;  Behçet hastalığı (ağızda ve cinsel bölgede ağrılı yaralar, gözde kızarıklık, ağrı ve bulanık görmeyle kendini gösteren göz probleMLeri ve deride ağrılı ve büyük sivilceler, cilt altı bezeleri bulgularıyla seyreden bir hastalık) belirtilerinin tedavisinde kullanılır.

Kolsin Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kısa süre içinde gelişen veya kronik gut hastalığı (daMLa hastalığı) ve Ailevi Akdeniz Hummasının önlenmesi ve tedavisinde; Behçet hastalığı belirtilerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Düzenli bir şekilde kullanırsanız etkisini hemen fark edeceksiniz. Çünkü gut ataklarının sıklığı azalacaktır. Başlamış olan gut ataklarını durdurmamaktadır. Gut tedavisi için doktorunuzun reçete ettiği diğer gut ilaçlarını kullansanız bile bu ilacı  düzenli bir şekilde kullanmaya devam ediniz.
 4. Eğer  ciddi karaciğer veya  böbrek rahatsızlığınız var ise ya da ciddi mide ve bağırsak hastalığı, mide ülseri, kötü huylu kan hastalığınız veya size hemodiyaliz uygulanıyorsa ya da hamile iseniz; kullanmayınız.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa ya da kalp probleMLeri, spastik kolon rahatsızlığı, mide veya bağırsak ülseriniz varsa veya yaşlı iseniz ya da emziriyorsanız; bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 6. İlacın kullanımının durumunuzu iyileştirdiğinden emin olmak için düzenli aralıklarla kan sayımı ve böbrek fonksiyonlarınızın test edilmesine ihtiyaç duyulabilir.
 7. Alkol kullanımından kaçınınız. Alkol kandaki ürik asit seviyesini yükseltebilir ve mide probleMLeri riskini artırabilir.
 8. Hamilelik döneminde bu ilacı kesinlikle kullanmayınız.  Emzirme döneminde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 Kolsin Draje’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu yemek esnasında veya yemekten sonra tok karnına bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal ve karın ağrısı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Kolşisin
İlaç Marka İsmi: Kolsin Draje

Kolsin Draje Kullanma Talimatı


Sayfa 1 / 8

Yakınlaşma 100%

‘3411

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>