KAMFOLIN Pomad

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Metil salisilat, Mentol’dur. KAMFOLIN Pomad, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. Ağrılı bölgelere uygulandığında, bu bölgelerdeki damarlarını genişleterek serinlik hissi verir ve bunu ağrı kesici etkisi izler. Sinir ve kasların gevşemesini sağlar. Ağrılı omuz tutulması, bel ağrısı,  romatizmal ağrılar, hasar ve zedelenme sonucu oluşan ağrılı duruMLar, kas ağrıları, sinir sıkışması, eklem iltihabı ( romatoid artrit) , eklem çevresindeki dokularda iltihaplanma,  osteoartrit (kireçlenme) ağrıları,  bursit (eklem bölgesinde ağrılı şişlik), tendon iltihabı ve tendon kılıfı iltihabı rahatsızlıklarında iltihap giderici ve ağrı kesici olarak kullanılır.

KAMFOLIN Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.
 3. Kozmetikler, güneş koruyucuları, losyonlar ve diğer cilt ürünleri bu ilaç ile birlikte kullanılmamalıdır. Birlikte kullanıldıklarında ciltte tahrişe sebep olabilir.
 4. İlacı uyguladığınız yerde tahriş ve kızarıklık görülürse ilacın kullanımını durdurup, acilen doktorunuza başvurunuz.
 5. Egzamalı, enfeksiyonlu, kabartı ve isilik olan ciltlerde ve yaralı cilt bölgelerinde kullanmayınız.  Bu tür duruMLarın tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
 6. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz.
 7. İlacı ağzınıza veya gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 8. 10 günlük kullanımdan sonra, hastalık belirtileri devam eder, hatta daha da şiddetlenirse ilacın kullanımını durdurup acilen doktorunuza başvurunuz.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini bandajlamayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 10. 12 yaşından küçük çocuklarda kullanmayınız
 11. Gebelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

KAMFOLIN Pomad’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İnce bir tabaka halinde, ağrılı bölgeye sürünüz ve yavaş yavaş masaj yaparak yediriniz. Günde 2-3 kez uygulanmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın  görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Metil salisilat, Mentol
İlaç Marka İsmi: KAMFOLIN Pomad

KAMFOLIN Pomad kullanma talimatı


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>