INFLACORT İnhaler 50 MCG

 

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Budesonid‘ tir. INFLACORT İnhaler 50 MCG, vücutta iltihabi duruMLara yol açan maddelerin salınmasını engelleyerek çalışır. Astım, kronik bronşit, amfizem gibi solunum yolu hastalıkları ile ilgili bir ilaçtır. Akciğerlerde küçük hava yollarındaki iltihabı azaltarak solunum yollarını açık tutar ve astım belirtilerini azaltır. INFLACORT İnhaler, astımın tüm basamaklarında iltihabı gidermek, solunum yolunu genişletmek ve hastalık belirtilerini azaltmak amacıyla kullanılır. Ancak kronik bronşit ve amfizem hastalarının tedavisinde tek başına kullanılması önerilmemektedir.

INFLACORT İnhaler 50 MCG Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. INFLACORT İnhaler, astım, kronik bronşit, amfizem gibi solunum yolu hastalıklarının tedavisi için kullanılmaktadır.
  3. Tüberküloz tedavisi görüyorsanız ya da daha önce tüberküloz geçirdiyseniz;  kullanmaya başlamadan önce doktorunuza söyleyiniz.
  4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi tedavisi için daha hızlı etkisi olan inhalasyon ilaçları kullanılmalıdır.
  5. •2 yaşından çocuklarda kullanılmamalıdır.
  6. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

INFLACORT İnhaler 50 MCG’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
  2. İnhaleri baş ve işaret parmağınızla tutunuz, aşağı yukarı 20 saniye boyunca kuvvetlice çalkalayınız. Nefesinizi dışarıya verebildiğiniz kadar veriniz ve ağız parçasını ağzınıza dişlerinizin arasına yerleştiriniz.  Dudaklarınızı sıkıca kapatınız ve ağzınızdan derin bir şekilde nefes alırken aynı anda madeni tüpe aşağıya doğru bir kez bastırınız. İnhaleri ağzınızdan çekiniz ve dudaklarınız kapalı şekilde nefesinizi olabildiğince tutunuz. Ardından nefesinizi boşaltınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen   doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Yutakta mantar enfeksiyonu, öksürük, boğaz ağrısı ve ses kısıklığı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Budesonid
İlaç Marka İsmi: INFLACORT İnhaler 50 MCG

INFLACORT İnhaler 50 MCG Kullanma Talimatı


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>