GOLWAX 90 MG film kaplı tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Tikagrelordur. GOLWAX 90 MG film kaplı tablet etkisini; beyin ve kalpteki kan damarlarında pıhtılaşma hücrelerinin kümeler oluşturmasına mani olmak suretiyle gösterir. Bu durum, damarlardaki kan akımını artırır, dolaşımı rahatlatır ve damar tıkanıklığını önler. GOLWAX, kararsız angina tedavisinde ve kalp krizi geçirenlerde; gelecek yeni bir krizin veya felcin önlenmesi; kan damarları veya kalp hastalığına bağlı ölüm riskinin azaltılması amacıyla kullanılır.

 

GOLWAX 90 MG film kaplı tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. Her bir tableti Tikagrelor (90 MG) isiMLi etken maddeyi ihtiva eden GOLWAX, blister ambalajlı 56 adet veya 168 adet tablet bulunan karton kutuda satışa sunulmuştur.
 2. İlacın etken maddesine alerjiniz (aşırı hassasiyetiniz) var ise; kullanmanız önerilmez.
 3. Eğer ameliyat  olacaksanız, GOLWAX kanamayı arttırabileceğinden, kullanımını ameliyattan 1 hafta önce bırakmanız gerekmektedir. Bu ilaçla tedavi gördüğünüzü ameliyattan belli bir süre önce hekiminize bildirmelisiniz.
 4. Emziren anneler ve hamilelerin GOLWAX’ı hekime danışmadan kullanmaları önerilmez.
 5. Bu ilaç araba veya alet kullanmanızı etkilemesi düşünülmez. Yine de ilacın üzerinizde yaratabileceği yan etkilerine karşı,  dikkat isteyen işleri yaparken çok tedbirli davranınız.
 6. GOLWAX, 18 yaşından küçüklere verilmemelidir.

 

GOLWAX 90 MG film kaplı tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Hekiminiz  GOLWAX ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen hekimin direktiflerine uyunuz. Yanlış ve talimat dışı kullanıMLar hastalığın seyrini olumsuz bir şekilde etkiler, sağlığınıza ciddi zararlar verir.
 2. Hekim tarafından belirlenen dozaj miktarını ve kullanma süresini dikkate almalısınız.
 3. İlacınızın her bir dozunu yeterli miktarda beraber yutunuz. Tercihen, yemekten sonra ya da öğün aralarında da kullanılabilir.
 4. Erişkinler için günlük tavsiye edilen doz miktarı: günde 2 defa 1’er tablet (her gün aynı saatlerde olmak şartıyla sabah 90 MG, akşam 90 MG) olacak şekilde kullanılır.

 

GOLWAX 90 MG film kaplı tablet’in yan etkileri:

 1. Karın ağrısı, soluk alıp vermede zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi alerjiyi işaret eden bir durumda; acilen hekiminizi bilgilendiriniz.
 2. Test sonuçlarında kanda ürik asit seviyesinde yükselme, kan hastalığına bağlı kanama ve nefes darlığı  GOLWAX ‘ın en yaygın görülen yan etkileridir.
 3. GOLWAX ‘ın yaygın görülen yan etkileri; Düşük tansiyon, görmede bulanıklık, baş dönmesi, serseMLik hali, senkop (bayılma), mide ülseri, hazımsızlık, mide bulantısı, baş dönmesi, ciltte morarıklık, döküntü, kaşıntı, ekleMLerde şişme ve ağrı, ishal, kabızlık, diş eti kanaması, burun kanaması, solunum sisteminde veya idrar yollarında kanama.

 

İlaç Etken Maddesi: Tikagrelor
İlaç Marka İsmi: GOLWAX 90 MG film kaplı tablet
GOLWAX 90 MG; Kan ve kan yapıcı organlar, Antitrombotikler, Platelet agregasyon inhibitörleri, tikagrelor olarak sınıflandırılmış farmakoterapötik grupta ve B01AC24 ATC koduyla TİTCK  ilaç listesinde yer alır. Piyasada normal reçeteyle satılan GOLWAX’ın ruhsatı ve üretimi, Abdi İbrahim İlaç firmasına aittir.
GOLWAX 90 MG film kaplı tablet hakkında detaylı açıklamalarla hastayı bilgilendirmek amacıyla bu bölümde;
—GOLWAX 90 MG nedir ve ne için kullanılır;
—GOLWAX 90 MG kullanmadan önce dikkatli olunması gereken hususlar ve alınması gerekli olan tedbirler nelerdir;
—GOLWAX 90 MG. nasıl kullanılır;
—GOLWAX 90 MG olası yan etkileri nelerdir;
—GOLWAX 90 MG nasıl saklanır; gibi sorulara cevaben Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş tarafından sunulan daha geniş kapsaMLı bilgiler  bulunmaktadır.
GOLWAX 90 MG film kaplı tablet prospektüsü, kullanma talimatı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>