GERALGINE PLUS Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Parasetamol (300 MG) ve Kodein fosfat (30 MG)‘  dır. GERALGINE PLUS Tablet, hafif ve orta dereceli ağrı ve ateş duruMLarında kullanılan ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. GERALGINE PLUS, soğuk algınlığı  ve gribal enfeksiyonlara bağlı ateş, üşüme, öksürük, boğaz ağrısı, vücut kırıklığı gibi hastalık belirtilerinin giderilmesinde ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak; migren, baş ağrısı, diş ağrısı, diş çekimi sonrası ağrı, eklem ağrıları, romatizmal ağrılar, kas ağrısı, bel-sırt-boyun ağrısı gibi akut kas ve iskelet sistemi ağrıları, kireçlenmeye bağlı ağrılar ile eklem ve kaslardaki  incinme/burkulma/zorlanmaya bağlı ağrılar ve bayanlarda adet dönemi (dismenore)  ağrılarında ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Tek başına parasetamol, ibuprofen ya da asetil salisilik asit gibi diğer ilaçlarla giderilemeyen akut ve orta dereceli ağrıların kısa süreli tedavisi içindir.

GERALGINE PLUS Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. GERALGINE PLUS, tek başına parasetamol, ibuprofen ya da asetil salisilik asit gibi diğer ilaçlarla giderilemeyen akut ve orta dereceli ağrıların kısa süreli tedavisinde kullanılır.
 3. Diğer ağrı kesiciler ile birlikte kullanmayınız.
 4. •3 ardışık günden fazla kullanılmamalıdır. BağıMLılığa sebep olabilir. 3. günün sonunda  ağrıda azalma olmazsa doktorunuza başvurunuz.
 5. Ciddi karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa; kullanmayınız.
 6. Akciğer hastalığınız veya kalp hastalığınız varsa ya da glukoz 6 fosfat dehidrogenaz enzimi eksikliği, kemik iliğinin fonksiyon bozukluğu, karaciğer veya böbrek hastalığı, karaciğer enziMLerinde yükselme (Gilbert sendromu), astımınız varsa  ya da alkol kullanıyorsanız ; bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuz hakkında bilgi veriniz.
 7. Tedaviniz sırasında alkol almaktan kaçınınız. Alkol veya alkollü içeceklerle birlikte alındığında karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 8. • 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 9. Kullanımı uyku hali ve baş dönmesine sebep olabileceğinden, araç ya da makine kullanmak gibi dinç ve uyanık olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 10. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanımı önerilmemektedir. Anne karnındaki bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

GERALGINE PLUS Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.
 3. 12 yaş ve üzeri çocuklar ve yetişkinlerde günlük önerilen doz:  4 veya 6 saat ara ile 1 er veya 2 şer  tablettir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, baş dönmesi, uyku hali, hızlı soluma yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Parasetamol, Kodein fosfat
İlaç Marka İsmi: GERALGINE PLUS Tablet

 

‘14691

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>