Fungecyl Pomat

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Undesilenik asit- Çinko undesilinat-Kalsiyum laktat’tır. Fungecyl Pomat, hücre duvarında yapısal ve işlevsel bozukluklara yol açan  mantarların, cilt üzerinde büyümelerini engelleyerek, çoğalmasını geciktiren, iltihap ve tahrişi azaltan, damarları büzücü etkisi olan bir ilaçtır. El ve ayak parmak aralarında oluşan mantar hastalıkları; kasıklarda ve koltuk altlarında görülen mantar hastalıkları; derinin kıvrıMLı yerlerinde, tırnaklarda ve seyrek olarak da iç organlarda görülen mantar hastalıkları tedavisinde kullanılır.

Fungecyl Pomat Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. El ve ayak parmak aralarında oluşan mantar hastalıkları; kasıklarda ve koltuk altlarında görülen mantar hastalıkları; derinin kıvrıMLı yerlerinde, tırnaklarda ve seyrek olarak da iç organlarda görülen mantar hastalıkları tedavisinde kullanılır.
 3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
 4. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz.Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 5. Tedavi başladıktan sonra iki üç gün içerisinde iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha da kötüleşirse derhal doktorunuza başvurmalısınız.
 6. Bu ilacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız.
 7. Gebelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Fungecyl Pomat’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı akşaMLarı kullanmanız daha etkilidir. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip iyice kurulamalısınız. İlacı  tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle masaj yaparak iyice yediriniz. Daha sonra üzerine pudra serpiniz. Sabah cildinizi sabunlu su ile yıkayarak temizleyiniz ve iyice kuruladıktan sonra tekrar pudra serpiniz. Eğer tedavi edilen bölge ayaklar ise çorabınızın içine de pudra serpiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Yanma, kabartı, tahriş ve kızarıklık  gibi yan etkilerde ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Undesilenik asit- Çinko undesilinat-Kalsiyum laktat
İlaç Marka İsmi:  Fungecyl Pomat

‘2764

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>