FLIX 1 gr Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken Maddesi Flukloksasilin‘ dir. FLIX 1 gr Ampul, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bir mikrop türü olan stafilokok adlı bakterinin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir. FLIX, bademcik iltihabı, sinüzit, dış kulak yolu iltihabı ve orta kulak iltihabı, laranjit, farenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; bakteriyel zatürre, akut/kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları ve akciğer enfeksiyonları; bakteri kaynaklı beyin zarı iltihabı (bakteriyel menenjit); septisemi (kan enfeksiyonu); idrar kesesi (mesane), böbrek ve  idrar yolu enfeksiyonları, yumurtalık iltihabı, prostat iltihabı gibi genital bölge enfeksiyonları; karın zarı iltihabı; bakterilerin neden olduğu kalp iç zarı enfeksiyonları; kemik ve kemik iliği enfeksiyonları; bağırsak iltihabı; hayvan ısırmaları, bulaşıcı deri hastalığı impetigo, selülit, kıl kökü iltihabı, sivilce,  enfekte yaralar, iltihaplı cilt yanıkları, abse, çıban, dolama (paronişi) yılancık gibi deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ameliyat sonrası enfeksiyon oluşumunun önlenmesi amacıyla da kullanılır.

FLIX 1 gr Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Etkin madde Flukloksasilin, bir mikrop türü olan stafilokok adlı bakterinin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir.
 3. Eğer geçmişte penisiline/antibiyotiğe alerjiniz olduğu söylenmişse; FLIX‘ i kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 4. FLIX‘ i kullanırken alerjik reaksiyon gelişirse, ilacın kullanımını kesip, uygun tedavi için doktorunuzla görüşünüz.
 5. Eğer böbrek yetmezliğiniz varsa FLIX‘ i kullanmadan önce doktorunuzu durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 6. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir. Doktorunuzun tavsiye ettiği doz ve kullanma süresini dikkate alınız.
 7. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, düzenli bir şekilde kullanınız.
 8. Hamilelik döneminde, sadece olası faydası, olası riskinden fazla olduğu duruMLarda kullanılır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunu fark ederseniz doktorunuza danışınız. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

FLIX 1 gr Ampul’ ün kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Mide bulantısı, ishal, hafif deri döküntüsü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Flukloksasilin
İlaç Marka İsmi: FLIX 1 gr Ampul

‘44914

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>