Flector Tissugel Flaster

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Diklofenak epolamin’dir. Flector Tissugel Flaster, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan belirli biyolojik etkenleri  azaltan bir ilaçtır. Eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması duruMLarında; kol ve bacaklardaki tendonlar ile ilgili bazı hastalıklar ile kazalarda ve sportif faaliyetlerde oluşan ezilme, burkulma gibi zedelenmelerin tedavisinde kullanılır.

Flector Tissugel Flaster Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Eklem kıkırdağında meydana gelen aşınma, ağrı ve fonksiyon kaybıyla belirti gösteren eklem iltihaplanması duruMLarında; kol ve bacaklardaki tendonlar ile ilgili bazı hastalıklar ile kazalarda ve sportif faaliyetlerde oluşan ezilme, burkulma gibi zedelenmelerin tedavisinde kullanılır.
 3. Tedavi süresince güneş ışınlarından ve yapay  UV ışınlarından  (güneş lambaları veya solaryum gibi) kaçınınız.
 4. İlacı açık yaralı, egzamalı, enfeksiyonlu, döküntü oluşmuş, yanık ya da yaralı ciltlerde kullanmayınız. Bu tür duruMLarın tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 6. Bu ilacın kullanımı  mide ve bağırsaklarda kanama ve delinme gibi riskler oluşturabilir. Siyah, kanlı ya da katranımsı dışkı ve kanlı öksürük ya da kahve telvesi görünümünde  kusma gibi kanama belirtilerinden herhangi biri görüldüğünde acilen doktorunuza başvurunuz.
 7. Kalp hastalığı; geçirmiş olduğunuz  mide ülseri veya mide kanaması; astım; yüksek tansiyon; karaciğer  rahatsızlığı; böbrek rahatsızlığı, gibi duruMLarda doktorunuzu bilgilendirmeden bu ilacı kullanmayınız. Spesifik testlere ve dozaj ayarlamalarına ihtiyaç duyulabilir.
 8. Bu ilacı 14 günden fazla kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Flector Tissugel Flaster’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Flaster içeren ambalajı makas işaretli çizginin üzerinden kesiniz.İçerisinden 1 flaster aldıktan sonra, ambalajı tekrar açtığınız kenara bastırarak kapatınız. Flasteri bütün olarak kullanınız, kesmeyiniz veya yırtmayınız. Flaster üzerindeki plastik film tabakasını çıkarınız ve tedavi edilecek bölgeye düzgün bir şekilde yapıştırınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen bölgede kızarıklık, kaşıntı, deri döküntüsü ve deri iltihabı gibi yan etkilerde ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Diklofenak epolamin

İlaç Marka İsmi:  Flector Tissugel Flaster

‘2608

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>