Famvir Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Famsiklovir’ dir. Famvir Film Kaplı Tablet, virüslerin gelişimini ve yayılmasını yavaşlatıp, vücudun enfeksiyonlara karşı direncini arttıran bir ilaçtır.  Zona hastalığı tedavisinde ve sonrasında sinirlerde oluşan ağrılar için kullanılır.

Famvir Film Kaplı Tablet  Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Virüslerin gelişimini ve yayılmasını yavaşlatıp, vücudun enfeksiyonlara karşı direncini arttıran bir ilaçtır.  Zona hastalığı tedavisinde ve sonrasında sinirlerde oluşan ağrılar için kullanılır.
 3. İlacı kullanırken kendinizi iyi hissetseniz bile ilacı doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Çünkü enfeksiyon tamamiyle tedavi edilmeden de şikayetlerinizde iyileşme belirtileri görülebilir.
 4. Enfeksiyonlu bölgelere elinizi değdirip sonra gözünüze ya da başka bir yere değmeyiniz. Virüsün başkalarına ya da  vücudunuzun başka yerlerine bulaşmaması için ellerinizi sık sık yıkayınız.
 5. Zona hastalığının belirtileri olarak , belirli bölgelerde karıncalanma hissi, ağrı, batma, kabartılar gibi duruMLar ortaya çıkar çıkmaz tedaviye başlanılmalıdır.
 6. Zona hastalığına sebep olan virüs bulaşıcıdır. Tedavi görüyor olsanız bile temas ettiğiniz kişilere bulaşabilme riski vardır. Enfeksiyonlu bölgelere başka insanların temas etmesinden kaçınınız.
 7. Bu ilaç 18 yaşından küçük çocuklara verilmemelidir.
 8. Eğer böbrek hastalığı ya da zayıf bir bağışıklık sistemi rahatsızlığınız var ise ilacı kullanmadan önce doktorunuza söylemelisiniz. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 9. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

  Famvir Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı bir bardak dolusu su ile birlikte  alınız. Midenizin daha az zarar görmesi için yemeklerle birlikte almanız tavsiye edilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı ve baş ağrısı gibi hafif yan etkiler görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Famsiklovir

İlaç Marka İsmi: Famvir Film Kaplı Tablet

‘2538

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>