Evicap 200 I.U Yumuşak Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi E Vitamini‘ dir.  Evicap 200 I.U Yumuşak Kapsül, E Vitamini eksikliğinin giderilmesinde, önlenmesinde ve  E Vitamininin antioksidan etkisinden dolayı genel sağlığın korunmasında kullanılır.

 

Evicap 200 I.U Yumuşak Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Evicap, E vitamini eksikliğinde ve önlenmesinde kullanılmaktadır.
 3. Bazı duruMLarda Evicap Yumuşak Kapsül kullanımı özel dikkat gerektirir. Eğer pıhtılaşma bozukluğunuz varsa, pıhtılaşmayı engelleyici ilaçlar kullanıyorsanız, demir eksikliğine bağlı kansızlık için demir ilaçları kullanıyorsanız, A vitamini,  K vitamini ilaçları ya da antiasit ilaçlar veya doğum koltrol hapı kullanıyorsanız, kemoterapi veya radyoterapi alıyorsanız; kullanmadan önce doktorunuza durumunuz hakkında bilgi veriniz.
 4. Kolestramin, kolestipol, mineral yağ, sukralfat içeren ilaçlarla birlikte kullanmayınız. Bu ilaçlar E Vitamini emilimini azaltır.
 5. Evicap, soya yağı içermektedir. Eğer fıstık ya da soyaya alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız.
 6. Çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Hamilelik  ve emzirme döneMLerinde doktorunuz tarafından önerilmediği sürece kullanmayınız. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz, doktorunuza danışınız.

Evicap 200 I.U Yumuşak Kapsül’ün kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacın her dozunu yeterli miktarda su ile birlikte alınız.
 3. Günlük önerilen doz: günde 1-2 yumuşak kapsül şeklinde önerilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Bulantı, karın ağrısı, gaz, ishal, döküntü ve kaşıntı görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: E Vitamini
İlaç Marka İsmi:  Evicap 200 I.U Yumuşak Kapsül

‘39845

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>