Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan

Endikasyon Bilgisi:

Elimax Şampuan, Oligosen yağı, Bitlerden Koruma Faktorü LPF (susam yağı, akrilat
kopolimeri içeren Bitlerden Koruma Faktörü ) içermektedir. Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan, baş biti ve bit yumurtalarını (Sirkeleri) öldüren bir ilaçtır. Bit ve bit yumurtalarının solunum kanallarını tıkayarak boğar, koruyucu kabuğun çözünerek bitin susuz kalmasını ve kurumasını sağlar.  Özel olarak geliştirilen LPF ile saçın çekim kuvvetini azaltarak, saç biti kentine doğru çekemez ve yeniden bitlenme olasılığı azalır. Elimax bit şampuanıyla yıkanan saçlara bit bulaşmaz, saçlardan bitleri uzak tutar.

Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1.  Elimax Şampuanın içeriğindeki maddelere karşı bir alerjiniz varsa bu ürünü kullanmanız önerilmez.
 2. Baş biti ve bit yumurtalarını (sirkeleri)  öldüren bir ilaçtır.
 3. Baş biti saçlar arasında yaşayan ve kanla beslenen minik kanatsız bir böcektir. Bitler beslenirken kafa derisinin içine tükürüğünü bırakarak şiddetli kaşıntı ve tahrişe yol açarlar.  Saça tutunmasını sağlayan 3 çift bacağını kullanarak hareket eder. Erişkin bir bitin ömrü 30 gündür. Dişi bitler bu 30 gün içerisinde 300-400 sirke (yumurta) bırakır. Sirkeler 7 gün sonra yumurtadan çıkar ve 10 günde olgunlaşır.
 4. Bit enfeksiyonunun tekrarlamaması için tüm giysilerinizi, çarşaflarınızı, taraklarınızı, fırçalarınızı sıcak su içinde güçlü bir temizleyici ile iyice yıkayınız. Yıkanamayan eşyalarınız için özel bit kontrol spreyleri kullanınız.
 5. Aile içindeki bireylere bit bulaşıp bulaşmadığını kontrol ediniz. Bit tarak, saç fırçası, saç bantları ve şapka yoluyla  ya da kafa kafaya temasla bulaşabilir.
 6. Şampuanı saç derisine direk uygulayın. Saçın ve kafa derisinin tamamını kapladığından emin olunuz. Boyun ve kulak çevresine dikkat ederek saç diplerinden uçlarına kadar masaj yaparak yediriniz. Şampuanı başınızda 15 dakika bekletiniz. 15 dakika sonra saçınızı bir miktar ılık su ile köpürtüp, durulayınız. Normal şampuan ile yıkamaya gerek yoktur. Saçı ıslakken bit tarağı ile tarayınız. Saçı alından enseye doğru ve daha sonra bir kulaktan öbür kulağa olmak üzere 4 kısma ayırın. Saçları ufak tutaMLar halinde bit tarağı ile kafa derisine mümkün olduğu kadar yaklaştırarak tarayınız. Sirkeleri taraktan arındırarak temizlenen her bir tutam saçı bir tarafa ayırınız. Yeniden bulaşmayı önlemek için her tutamın taranmasından sonra tarağı bir pamuk yardımıyla temizleyiniz ve saçlar temizlenene kadar bu işleme davam ediniz.
 7. Kuru saçı 7 gün sonra tekrar kontrol ediniz. Gerekirse uygulamayı tekrarlayınız. Uygulamayı birkaç  kez tekrarlamanın hiçbir riski yoktur.
 8. Şampuanı ağzınıza, burnunuza,  gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. Şampuanı güneş yanığı, rüzgar yanığı, kuru, çatlak ve tahriş olmuş ciltlerde kullanmayınız.
 10. Bit enfeksiyonu bulaşıcı olduğundan  enfeksiyon tamamıyla iyileşene kadar  çevrenizdekilerle yakın temastan kaçınınız. Ayrıca yastık, yatak çarşafı, saç tokası, tarak, şapka gibi kişisel eşyalarınızı etrafınızdaki kişilerle paylaşmaktan kaçınınız.
 11. Şampuanı 1 yaşın altındaki bebeklere uygulamayınız.
 12. Baş ve saça doğrudan temas eden giysileri 60 derecede yıkayarak bitlerden arındırabilirsiniz. Bitin yaşadığınız alanlara düşme riskine karşı ev ve arabanızı vakuMLu el süpürgesiyle temizleyip, torbasını çöpe atınız.
 13. Bu şampuan sadece saç bitleri için kullanılır (kasık bitleri ya da diğer bitler için uygun değildir)
 14. Gebelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan’ın kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Şampuanı kuru saça uygulayınız. Saçlarınızı ve derinizi tamamen ıslanmasını sağlayacak kadar dökünüz ve saçınız tamamen şampuanla ıslanıncaya kadar masaj yapınız. Şampuanı başınızda 15 dakika bekletiniz. 15 dakika sonra saçınızı bir miktar ılık su ile köpürtüp, durulayınız. Normal şampuan ile yıkamaya gerek yoktur. Saçı ıslakken bit tarağı ile tarayınız. Saçı alından enseye doğru ve daha sonra bir kulaktan öbür kulağa olmak üzere 4 kısma ayırın. Saçları ufak tutaMLar halinde bit tarağı ile kafa derisine mümkün olduğu kadar yaklaştırarak tarayınız. Sirkeleri taraktan arındırarak temizlenen her bir tutam saçı bir tarafa ayırınız. Yeniden bulaşmayı önlemek için her tutamın taranmasından sonra tarağı bir pamuk yardımıyla temizleyiniz ve saçlar temizlenene kadar bu işleme davam ediniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Şampuanın uygulandığı bölgede  ciddi batma, yanma, şişlik, kaşıntı ve tahriş gibi duruMLardan biri yada birkaçı görüldüğünde, şampuanın kullanımını durdurup, derhal doktorunuza başvurunuz.

Şampuanın Etken Maddesi: Oligosen yağı, Bitlerden Koruma Faktorü LPF (susam yağı, akrilat
kopolimeri içeren Bitlerden Koruma Faktörü )

İlaç Marka İsmi: Elimax Bit ve Sirkeleri Uzak Tutan Şampuan

‘9802

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>