ECCURY 15 MG Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

Etken Maddesi Propiverin hidroklorür’dür.  Mesane üzerinde gevşetici görevi olan bir maddedir.  Böbreklerden gelen idrar önce idrar kanalı aracılığıyla mesanede (idrar depolama torbasında) dışarıya atılmak üzere geçici olarak depolanır ve mesane ağzından idrar yoluyla dışarıya atılır. Kaslardan meydana gelen idrar torbasının (mesanenin) fazla faaliyet göstermesi kısa aralıklarla idrar yapma isteği, tuvalete yetişemeden idrar sızıntısı veya idrar kaçırma gibi idrarı atılımında probleMLere yol açar.  ECCURY Tablet, bu tür idrar yapma düzensizliklerinin iyileştirilmesi için mesanenin gevşemesini, genişlemesini sağlamaktadır.

ECCURY 15 MG Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

ECCURY Tablet ilacını aldığınızda nefes daralması, kurdeşen, yüzünüzde, dudak, dil veya boğazınızda şişlik gibi alerjik bir durum geliştiğinde acilen hekiminizle görüşünüz ve acil tedavi desteğine ihtiyacınız olabileceği için bir sağlık kuruluşuna müracaatta bulununuz.

•İlaçtan tam fayda sağlamak için, atlamadan günün aynı saatinde almaya özen gösteriniz. Şikayetlerinizde iyileşme olsa bile bile hekiminize danışmadan ilacı bırakmayınız, aksi takdirde şikayetleriniz tekrar şiddetlenebilir.

•Doğmamış bebeğe ve emzirilen bebeğe zarar verme ihtimali yüksek olduğundan hamilelik döneminde ve emzirme döneMLerinde kullanılması önerilmemektedir.

•Benign Prostat Hipertrofisi (iyi huylu prostat büyümesi), mesane ağzında tıkanıklık, idrar yapamama ve idrar tutukluğu, kalp çarpıntısı, böbrek veya karaciğer rahatsızlığı, mide fıtığı, yanma, bağırsak tembelliği ya da mevcut bağırsak tıkanıklığı veya şüphesi, çizgili kas zayıflığı, yüksek göz içi basıncı, rahatsızlıklarından birisi yada birkaçı sizde mevcutsa, rahatsızlıklarınızı ve hangi ilaçları kullandığınızı hekiminize anlatınız.

 

ECCURY 15 MG Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

ECCURY Tablet hekiminiz tarafından nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınız farklı yönde ilerler, sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

•İlacınızın her dozunu yeterli miktada su ile içiniz. Öğün aralarında boş mideye almanız tavsiye edilmektedir.

ECCURY 15 MG Film Kaplı Tablet’in Yan Etkileri :

• mide bulanması, görmede zayıflık, ağızda kuruluk, halsizlik yan etki olarak görülebilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Propiverin hidroklorür
İlaç Marka İsmi: ECCURY 15 MG Film Kaplı Tablet

ECCURY 15 MG Film Kaplı Tablet’in kullanma talimatı

‘49477

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>