Dermo-Trosyd Tırnak Solüsyonu

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Tiyokonazol‘ dur. DERMO-TROSYD Tırnak Solüsyonu, dermatofitler, kandida ve küf mantarlarının tırnakta çoğalmasını engelleyen bir  ilaçtır.  DERMO-TROSYD, tırnaklardaki mantar hastalığı (tinea unguium) tedavisinde kullanılmaktadır.

 

DERMO-TROSYD Tırnak Solüsyonu Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. DERMO-TROSYD, tırnağa sürüldüğünde yavaşça tırnağın içine geçer ve mantarlı bölgeye ulaşır.
 2. İlacın kendi fırçası ile hastalıklı tırnak ve tırnak çevresindeki tırnak kıvrımına ince bir tabaka halinde sürünüz.  10-15 dakika kuruması için bekleyiniz.
 3. DERMO-TROSYD, 12 saat ara ile günde 2 kere kullanılır.
 4. Normal tedavi süresi 6 aydır. Ancak gerekli görüldüğünde bu süre 12 aya kadar uzatılabilir.
 5. Gözünüze temas ettirmeyiniz.
 6. Gebelik ve emzirme döneMLerinde hekiminize danışmadan kullanmayınız.
 7. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.

DERMO-TROSYD Tırnak Solüsyonu’nun kullanım Şekli:

 1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve kurulayınız.
 3. ilacın kendi fırcası ile hastalıklı tırnak ve etrafına sürünüz.  10-15 dakika kurumasını bekleyiniz. Kuruduğunda sertleşmez. Tırnak üzerinde hafif yağlı , saydam bir film tabakası oluşur ve tırnağın içinden yavaşça geçerek enfeksiyon bölgesine ulaşır. Film tabakası mümkün olduğunca uzun süre bozulmamalıdır. İlacı sürdüğünüz el veya ayak tırnaklarınızı sabunlu su ile yıkamayınız. Sabunlu su filmi çıkarır. Tek başına su filmi  çıkarmaz. Elle bir şey yıkamanız gerekiyorsa, plastik eldiven takınız.
 4. Solüsyonu 12 saat ara ile günde 2 kere tırnağa sürerek kullanınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminiz bilgilendiriniz.
 2. Yumuşak deri alanlarında hafif şişme görülebilir. Ancak bu yan etki genelde tedavinin ilk haftasında oluşur ve kısa sürelidir.
 3.  Kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: Tiyokonazol
İlaç Marka İsmi: DERMO-TROSYD %28 tırnak solüsyonu
Sırasıyla; Dermatolojikler, Dermatolojik antifungaller, Topikal antifungaller, İmidazol ve triazol türevleri, tiyokonazol olarak sınıflandırılmış şekilde, D01AC07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz DERMO-TROSYD Tırnak Solüsyonu’nun üretimini Pfizer İlaçları Ltd. Şirketi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.
DERMO-TROSYD kullanım talimatı, prospektüsü ve DERMO-TROSYD Tırnak Solüsyonu’na ait kısa ürün bilgisi (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  etkileşimi, kontrendikeleri; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen (yan) etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler)  Pdf belgeleri

DERMO-TROSYD Tırnak Solüsyonu Kullanım talimatı, prospektüsü


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>