BUTAFLY Krem

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Butenafin‘ dir. BUTAFLY Krem, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır. BUTAFLY,  ayak parmak aralarında oluşan mantar enfeksiyonu (tinea pedis); genellikle boyun, göğüs, kolların üst kısıMLarı  ve sırtta görülen beyazdan pembeye veya bronz renkten kahverengiye kadar değişen renklerdeki lekeler ve hafif pullanma ile belirgin mantar enfeksiyonu (tinea versicolor); gövde, kol, ve bacaklarda görülen halka şeklinde iltihaplı, kaşıntılı, kızarık, yüzeyden kabarık lezyonlar ile belirgin vücut mantarı (tinea korporis), kasık bölgesinde, uylukların iç kısıMLarında ve kalçada  ortaya çıkan kırmızı ya da kahverengi lekeler, kaşıntı, yanma hissi, soyulma ile belirgin tinea kruris gibi mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Kullanımı 12 yaş üstü çocuklar, ergenler ve yetişkinler içindir.

 

BUTAFLY Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. BUTAFLY, mantarların cilt üzerinde büyümelerini ve çoğalmalarını engelleyen bir ilaçtır.
 3. Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmayınız.
 4. Ağzınıza, gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 5. Kremi uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı gibi duruMLardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal doktorunuza başvurunuz.
 6. İlacın  uygulandığı yerin hava almasını engelleyecek giysiler giymemelisiniz. Bol, gevşek  ve pamuklu kıyafetler giyiniz. Tedavi edilen yer ayaklarınız ise pamuklu çorap, sandalet  ve hava dolaşımını sağlayabilecek ayakkabılar giyiniz. Genellikle ayaklarınızı kuru tutunuz.
 7. Yıkandıktan sonra, hastalıklı bölgeyi iyice kurulayınız ve kullandığınız bez ve havluları her gün değiştiriniz.
 8. İlacı kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 9. Tedavinin tam olarak başarıya ulaşması için hijyenik şartlara özenle uyulmalıdır. Çamaşırlarınız ( bezler, havlular ve iç çamaşırlar) mümkün olduğunca pamuklu olmalı, hergün değiştirilmeli ve kaynatılmalıdır.
 10. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
 11. Tedavi başladıktan sonra 2 hafta içerisinde iyileşme belirtileri görülmez ya da daha da kötüleşirse derhal doktorunuza başvurunuz.
 12. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanmayınız.
 13. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

BUTAFLY Krem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz ve iyice kurulayınız. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız kremi ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle sürünüz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için ilacı düzenli şekilde ve yeterli sürede kullanınız.
 3. İlacı uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayınız.
 4. Ayak mantarı tedavisinde 7 gün boyunca günde 2 kere veya 4 hafta süre ile günde 1 kez ;
 5. Vücut mantarı veya kasık mantarı tedavisinde 2 hafta süre ile günde 1 kez uygulanır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Uygulanan yerde hafif  yanma, batma ve kaşıntı yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Butenafin
İlaç Marka İsmi:  BUTAFLY %1 Krem

BUTAFLY %1 Krem kullanma talimatı


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>