BEKLAMEN Efervesan Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Galantamin hidrobromür’dür. BEKLAMEN Efervesan Tablet, Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların etkisini azaltan bir ilaçtır.  Hafif ve orta dereceli Alzheimer türü demansın (Demans: Genellikle 50 yaşın üzerinde görülen ve çoğu kez yavaş ilerleyen, beynin bilgi, davranış, beceri ve gündelik yaşamı idame ettirmede gösterdiği yetersizliktir.) belirtilerinin tedavisinde ve beyin damarlarındaki hastalık ile ilişkili demansın belirtilerinin (unutkanlık, kişilik ve davranış değişiMLeri, bağımsızlığı yitirme, dil, beceri ve yönelim konularında yetersizlik gibi )  tedavisinde kullanılır.

BEKLAMEN Efervesan Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Alzheimer hastalığının belirtilerini arttıran kimyasalların etkisini azaltan bir ilaçtır. Hafif  ve orta dereceli Alzheimer türü demansın belirtilerinin tedavisi ile ilgilidir.
 3. Eğer ciddi karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir.
 4. Eğer epilepsi veya diğer nöbet rahatsızlıkları,  karaciğer ve böbrek rahatsızlığı, idrar kesesi ve böbrek enfeksiyonu, kalp yetmezliği, geçmişte kalp krizi öyküsü, mide ülseri veya mide ülseri öykünüz, idrarınızı yapmakta güçlük çekiyorsanız veya yakın zamanda mesane ile ilgili bir ameliyat geçirdiyseniz, bağırsak tıkanıklığınız varsa veya yakın zamanda mide-bağırsak sistemi ile ilgili bir ameliyat geçirdiyseniz ya da  aspirin veya aspirin benzeri ilaç kullanıyorsanız , kontrol edilmemiş yüksek tansiyonunuz varsa , bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu söyleyiniz. İlacınızı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 5. Bu ilaç sükroz içerdiğinden, daha önceden bazı şekerlere karşı  emilim bozukluğu olduğu söylenen  hastalarda kullanılmamalıdır.
 6. 18 yaşından küçükler üzerinde güvenirliliği saptanamadığından doktor tavsiyesi olmadan 18 yaşından küçüklere verilmemelidir.
 7. Eğer herhangi bir ameliyat geçirme durumunuz var ise ameliyat zamanı gelmeden önce bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söylemeniz gerekmektedir. Doktorunuz bir süreliğine ilacı kullanmanızı durdurabilir.
 8. Bu ilaç düşünce ve reaksiyonlarınızı bozacak uyku hali ve baş dönmesi gibi yan etkilere sahiptir. Doktorunuza danışmadan araç ve makine kullanmayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız. Bu ilacın kullanımı anne karnındaki doğmamış bebeğe zarar verebilir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer  ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

BEKLAMEN Efervesan Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak suda eritiniz ve bekletmeden içiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa yemeklerle birlikte alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İstem dışı kasılmalar (nöbet), halüsinasyonlar, bilinç bulanıklığı gibi duruMLarda ilacın alımını durdurup tıbbi yardım almak için derhal doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Galantamin hidrobromür

İlaç Marka İsmi: BEKLAMEN Efervesan Tablet

‘12663

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>