Babypyrin Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Asetilsalisilik asit’tir. Babypyrin Tablet, vücutta iltihaba, ateş ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri  azaltan  ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.  Anjin, göğüs ağrısı, felç, kalp krizi, hafif ağrılar, ateş ve iltihabi  duruMLar  ile ilgilidir.

Babypyrin Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Anjin, göğüs ağrısı, felç, kalp krizi, hafif ağrılar, ateş ve iltihabi  duruMLar ile ilgilidir.
 3. Babypyrin, bazen kalp krizi, felç, göğüs ağrısı, anjin tedavisi veya önlenmesi için kullanılır. Kalp ve kan damarları ile ilgili duruMLar için kullanılıyorsa, doktor denetimi altında kullanılmalıdır.
 4. İlacı kullanırken kahve telvesi gibi kusma, siyah-kanlı, katramsı dışkılama gibi mide kanaması belirtileri olursa ilacın alımını durdurup tıbbi yardım için derhal doktorunuza başvurmalısınız.
 5. Eğer herhangi bir ameliyat geçirme durumunuz var ise ameliyat zamanı gelmeden önce bu ilacı kullandığınızı doktorunuza söyleminiz gerekmektedir. Doktorunuz bir süreliğine ilacınızı kullanmanızı durdurabilir.
 6. Babypyrin kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkol mide kanaması riskinizi arttırabilir.
 7. Babypyrin, ateşi olan çocuk veya ergenlik dönemindeki gençlere özellikle grip ya da su çiçeği rahatsızlıkları varsa verilmemelidir.
 8. Hemofili (kanama düzensizliği) hastalığınız varsa ya da yakın geçmişte mide veya bağırsak kanaması öyküsü veya ilaca karşı bir alerjiniz var ise; kullanmayınız.
 9. Eğer karaciğer rahatsızlığı, böbrek rahatsızlığı, kanama ya da kan pıhtılaşma bozuklukları, astım, mevsim alerjisi, nezle, mide  ülseri, burunda polip varlığı, gut hastalığı, konjestif kalp yetmezliği, kalp rahatsızlığı, yüksek kan basıncı  gibi rahatsızlıklarınız var ise  doktorunuzu bilgilendirmeden bu ilacı kullanmayınız. İlacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyabilirsiniz.
 10. Hamilelik döneminde ya da hamile kalmayı planlıyorsanız bu ilacı kullanmayınız. Eğer ilacın kullanımı sırasında hamile kalırsanız derhal doktorunuza durumu bildirmeli ve ilacın kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız. Bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde ise emzirilen bebeğe zarar verebilir.

 

Babypyrin Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu mide tahrişlerini azaltmak için yemekle birlikte veya süt ile birlikte alınız.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Cilt döküntüsü, mide bulantısı, mide ağrısı, kahve telvesi gibi kusma, siyah-kanlı, katramsı dışkılama uzun süren baş ağrısı, vücutta herhangi bir kızarıklık veya şişlik, kulak çınlaması, duyma probleMLeri, ilacın 10 günlük kullanımından sonra hala baş ağrınız varsa (çocuklarda 5 gün) , 3 günlük ilaç  kullanımından sonra hala ateşiniz düşmedi ise ilacın kullanımını durdurup acil yardım için  doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Asetilsalisilik asit

İlaç Marka İsmi: Babypyrin Tablet

‘5132

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>