AVIL Merhem

 

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Feniramin’dir. AVIL Merhem, vücutta kaşıntı, kızarıklık ve şişkinliğe sebep olan kimyasalların etkilerini azaltan, kaşıntı önleyici bir merhemdir. Kronik kurdeşen, sürekli kaşınmaya bağlı olarak gelişen egzama (nörodermatit); yaşlanmadan dolayı görülen kaşıntılar; böcek sokmaları ve ısırıklarda, güneş yanığı ve birinci derecede yanıklarda görülen kaşıntı, kızarıklık ve şişkinlik şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır.

AVIL Merhem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Kronik kurdeşen, sürekli kaşınmaya bağlı olarak gelişen egzama (nörodermatit); yaşlanmadan dolayı görülen kaşıntılar; böcek sokmaları ve ısırıklarda, güneş yanığı ve birinci derecede yanıklarda görülen kaşıntı, kızarıklık ve şişkinlik şikayetlerinin giderilmesinde kullanılır.
 3. Doktora danışmadan çocuklarda bu ilacı kullanmayınız. Çocuklar bu ilacın yan etkilerine karşı daha hassastır.
 4. 4 hafta ile bir yaş arası bebeklerde doktorunuzun önerdiği dozdan daha yüksek dozlarda kullanmayınız. Çocukta huzursuzluğa yol açabilir.
 5. İlacın, geniş vücut yüzeylerine uygulanması uyku hali gibi sistemik yan etkilere sebep olabilir.
 6. Merhemi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayınız, rahat ve bol kıyafetler giyiniz.Eğer bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayınız.
 7. Merhem içeriğinde bulunan mineral yağ nedeniyle prezervatifin yırtılmasına veya sızıntı oluşumuna sebep olabileceğinden, ilacı prezervatifin temas ettiği bölgede (üreme ve idrar yolu) kullanırken, ilaç ile prezervatifin temasından kaçınınız.
 8. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

AVIL Merhem’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Merhemi  tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası  halinde uygulayınız ve  hafif hareketlerle sürünüz. Kaşıntının şiddetine göre günde birkaç kez sürülebilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın, geniş vücut yüzeylerine uygulanması uyku hali gibi sistemik yan etkilere sebep olabilir.

İlaç Etken Maddesi: Feniramin

İlaç Marka İsmi:  AVIL Merhem

‘11064

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>