AVICAP Yumuşak Kapsül

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Vitamin A‘ dır.  AVICAP Yumuşak Kapsül, A Vitamini eksikliğinin (pankreatik yetmezlik ve buna bağlı hafif emilim bozuklukları, hafif sindirim bozuklukları gibi) tedavisinde ve  A vitamini eksikliği ile görünen bozukların (gece körlüğü, enfeksiyona duyarlı deri ve mukoz membran bozuklukları, iç kulak bozuklukları veya yaşlanmayla ortaya çıkan sağırlık, kulak çınlaması ve denge bozuklukları gibi) tedavisinde kullanılmaktadır.

AVICAP Yumuşak Kapsül Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. A, C, ve E vitamini eksikliğinde ve Selenyum gerekli olduğu duruMLarda kullanılmaktadır.
  3. Eğer ciddi böbrek yetmezliğiniz veya karaciğer hastalığınız (siroz) varsa ya da Retinoid grubundan bir ilaç ile tedavi  görüyorsanız, bu ilacı bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun değildir.
  4. Diğer A vitamini ihtiva eden ilaçlarla veya başka multivitamin içeren prepatlarla birlikte kullanmayınız.
  5. İlacı doktorunuzun önerdiği süre ve dozda alınız. Yüksek dozlarda kullanılması durumunda bulantı, kusma, iştahsızlık, uyku hali, deri döküntüleri gibi istenmeyen etkilere maruz kalabilirsiniz.
  6. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamilelik döneminde doktor önerisine uygun dozlarda kullanılabilir.

 

AVICAP Yumuşak Kapsül’ün kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.Takviye olarak günde 1-2 yumuşak kapsül, tedavi amacıyla günde 2-3 yumuşak kapsül alınır.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. İlacın aşırı dozlarda  kullanımı halinde  ishal, karın ağrısı, ciltte kızarıklık ya da kırmızılık, baş ağrısı, bulantı, kusma, terleme, ciltte sarılık gibi yan etkiler ortaya çıkabilir.

 

İlaç Etken Maddesi: Vitamin A
İlaç Marka İsmi:  AVICAP Yumuşak Kapsül

‘11045

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>