AUGMENTIN 400 MG/57 MG Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Amoksisilin, Klavulanik Asit’tir. AUGMENTIN 400 MG/57 MG Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde kullanılan bir antibiyotiktir. AUGMENTİN,  tekrarlayan bademcik iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; zatürre, akut ve kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları ve akciğer enfeksiyonları;  deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (selülit, hayvan ısırmaları, kıl kökü iltihabı, abse, çıban, yılancık, yara gibi); idrar yolu ve genital bölge enfeksiyonları ve diş ve diş eti enfeksiyonlarının (diş absesi gibi) tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanımı 2 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler içindir.

 

AUGMENTIN 400 MG/57 MG Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan antibiyotik bir ilaçtır.
 3. Çocuğunuz, geçmişte penisiline/antibiyotiğe bağlı sarılık veya karaciğer yetmezliği geçirdiyse; AUGMENTİN‘ i kullanmayınız.
 4. Çocuğunuzun  karaciğer veya böbrek yetmezliği varsa ya da kanın pıhtılaşmasını önleyen herhangi bir ilaç kullanıyorsa veya enfeksiyoz mononükleoz adı verilen bir hastalığı varsa veya böyle bir hastalığı olduğundan şüpheleniliyorsa; kullanmadan önce doktorunuzu çocuğunuzun  durumu hakkında bilgilendiriniz.
 5. Doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca kullanınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun önerdiği kullanma süresini dikkate alınız.
 6. Tedavi sırasında çocuğunuzun idrar miktarında bir azalma olduysa; idrar miktarını normale döndürmek için uygun miktarda sıvı almasını sağlayınız.
 7. Gebelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

AUGMENTIN 400 MG/57 MG Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bir paketin tamamını yarım bardak içme suyunun içine  boşaltınız ve karıştırarak tozun çözünmesini sağlayınız. Tamamen eridikten sonra bekletmeden içiniz.
 3. Mide veya bağırsaklarda oluşabilecek rahatsızlıkları  önlemek için, yemek başlangıcında alınması önerilmektedir.
 4. 12 saat ara ile günde iki kez alınır. 14 günden  daha fazla kullanılmamalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, hafif ishal, mukozaları ve cildi etkileyen mantar enfeksiyonu yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Amoksisilin, Klavulanik Asit
İlaç Marka İsmi: AUGMENTIN 400 MG/57 MG Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz 20 Saşe

AUGMENTIN 400 MG/57 MG Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Kuru Toz  Saşe kullanma talimatı


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>