ALLERJIN Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Difenhidramin hidroklorür’dir. ALLERJIN Şurup, vücutta doğal bir kimyasal olan histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan  antihistaminik bir ilaçtır. Ani gelişen ve şiddetli haldeki alerjik reaksiyonlar; kan nakline bağlı olarak gelişen alerjik reaksiyonlar;  taşıt tutmasında görülen bulantı ve kusmanın önlenmesi; ölüme dahi yol açabilen şiddetli alerjik reaksiyonlarda diğer ilaçlara yardımcı olarak kullanılır. İlacın şurup formu, çocuklar ve kapsül veya tablet alamayan büyükler için tavsiye edilmektedir.

ALLERJIN Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki bir doğal kimyasal olan histaminin etkilerine zıt yönlü etki gösteren ve alerjik belirtilerin tedavisinde kullanılan  antihistaminik bir ilaçtır.
 3. İlacı yeni doğmuş bebeklerde ve prematürelerde  (37 haftalık normal doğum süresinden önce dünyaya gelen yeni doğan) kullanmayınız.
 4. Eğer mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri, midenin oniki parmak bağırsağa açılan bölümünde tıkanıklık, yüksek tansiyon, aşırı aktif tiroid, dar açılı göz tansiyonu, prostat büyümesi sonucu idrar tutukluluğu, 60 yaş üzerinde iseniz ve  alkol bağıMLılığı gibi rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce durumunuzu doktorunuza söylemelisiniz. Bu ilacın kullanımı sizin için uygun olmayabilir ya da ilacı güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve spesifik testlere ihtiyaç duyulabilir.
 5. İlacı taşıt tutması için  kullanıyorsanız hareketten 30 dakika önce, uyku için kullanıyorsanız yatmadan 30 dakika önce almalısınız.
 6. Eğer son 14  gün içerisinde MAO inhibitörleri grubuna ait herhangi bir ilaç kullandıysanız, bu ilacı kullanmayınız. Eğer MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamen temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, hayati tehlikeler yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz.
 7. 12 yaşın altındaki çocuklara uykuya yardımcı olarak  verilmemelidir.
 8. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. İlaçla birlikte alkol kullanımı ilacın olası yan etkileri olan uyuşukluk ve baş dönmesi hissini daha da arttırmaktadır.
 9. Eğer 60 yaşın üzerindeyseniz, ilacın yan etkilerine maruz kalma riskiniz daha yüksektir.
 10. İlacın kullanımı sırasında dikkat gerektiren aktiviteleri yapmamalısınız. Eğer makine ve araç kullanacaksanız ya da tehlikeli aktiviteleri yapacaksanız bu ilacı kullanmayınız.
 11. Hamilelik ve emzirme döneMLerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. Hamilelerde alınması, çocuklarda yarık damak, yarıkIar ve diğer kusurlara sebep olabilir

ALLERJIN Şurup’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızı doğru dozda aldığınızdan emin olmak için bir ölçüm kabıyla veya bir ölçüm kaşığı ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız. Her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Uyku hali, uyuşukluk gibi hafif yan etkiler görülebilir.

İlaç Etken Maddesi: Difenhidramin hidroklorür

İlaç Marka İsmi: ALLERJIN Şurup

 

‘9828

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>